Kırşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sosyal Bilimler öğrencileri şehir kimliği oluşturuyor

SOSYAL BİLİMLER ÖĞRENCİLERİ ŞEHİR KİMLİĞİ OLUŞTURUYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sosyal Bilimler öğrencileri şehir kimliği oluşturuyor
172 views
24 Mayıs 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Twinning projesiyle şehrin tanıtımına katkı sunuyor.

Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Başyardımcısı Esma Çetinkaya’nın kuruculuğunu üstlendiği proje ile gelenek ve göreneklerine hakim, yaşadığı çevreyi tanıyan, değerlerini idrak edip sahip çıkan, farklı kültürleri tanıyıp farklılıklara saygı duyan bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. İzmir, Kırşehir, Osmaniye, Diyarbakır, Ankara, Sivas, Bursa, Mersin illerinden proje gelişimine destek verilirken proje kapsamında yabancı ortaklar ise Romanya ve Ürdün.

Projenin ana hedefini ise öğrencilerin geçmişten geleceğe duyuş, düşünüş ve değerler birliğini oluşturan dil, din, bilim, sanat, ahlak, siyaset gibi fenomenlerini tanıyabilme ve düşünme becerileri kazanmaları oluşturuyor. Öğrenciler ise farkındalık oluşturarak kültürüne hakim ve yaşadığı çevreyi iyi tanıyan değerlerine sahip kişilerle farklı kültürleri tanıyan dijital okur yazarlık bilincine sahip, bilgisayar teknolojilerini verimli kullanan ve bu beceri ve davranışların bu yüzyılda, birer dünya vatandaşı olarak gereklilik olduğunun kavrayan bireyler olmaları amaçlanıyor. Şehir kültürlerini farklı bir bakış açısıyla ve uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı e-Twinning platformunda Kırşehir’in tarihi, kültürü, sanatçıları öğrencilerle birlikte tanıtılarak analiz ediliyor.

Öğrenciler proje yürütücüsü Esma Çetinkaya ile birlikte UNESCO tarafından müzik şehirleri ağına dahil olan Kırşehir’in ustaları Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Aşık Sait, Hacı Taşan gibi kişilikleri abdallık ve bozlak geleneği açısından inceleyerek kültür elçiliği görevini de üstleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.